zondag 30 november 2025

Verwacht: Dama

Dama zwierf in de gemeente waar ze de zwerfhondenopvang voor doen en werd in mei door de politie binnengebracht. Ze was mager, had een slechte vacht, bleek leishmaniose te hebben en jawel ook een chip. Baasjes hadden wel wat uit te leggen. Bij navraag bleek dat Dama van een stel was die een baby kreeg en Dama had doorgegeven aan een vriend. Die had slecht voor haar gezorgd en toen hij haar niet meer wilde op straat gedumpt. Haar eerste vrouwtje kwam naar het asiel en schrok van de staat waarin ze Dama terug zag. Wilde haar meenemen maar daar heeft Anita een stokje voor gestoken. Want Dama had goede zorg nodig en zou ze die dan wel krijgen? Het kostte wat overredingskracht, maar uiteindelijk werd Dama afgestaan en de chip overgezet op het asiel. Dama werd behandeld en herstelde goed van de leish. Evengoed zat ze de hete zomer in het asiel. Toen we Anita vroegen of zij nog voorkeuren had voor honden naar Nederland vroeg ze of we konden helpen met Huskies. Want ze vindt het geen ras voor de hete Spaanse zomers in Andalusie en ziet ze liever noordelijker wonen. Dama heeft haar laatste hete zomer in Spanje doorgebracht. We gaan actieve baasjes zoeken die haar wel goed willen verzorgen en snappen wat het karakter van een husky inhoudt.  

zaterdag 29 november 2025

Verwacht: Clara

Clara is een plaatje om te zien. Een engelse setter, orange belton net als Sproet die ik 2 jaar geleden opving. Deze lieverd zit pas sinds 1,5 maand in het asiel. Aanhankelijk en lief, onderdanig en speels met andere honden. Geen blaffer. Kortom een leuke sociale meid die op 2 jaar is geschat.  Onbegrijpelijk maar deze beauty is uit een dodingstation gered. Nu veilig in het asiel maar ja wat is veilig? Aanvragen zat maar twijfel aan de juiste motivatie. Een hond die beter weg kan zijn, vanwege het risico op diefstal. Anita zag haar graag naar Nederland gaan. Clara slaagde met glans voor de kattentest en mag straks bij Chantal in de pleeg.    

Verwacht: Coralina

Drie schattige pupjes van ongeveer 2 maanden oud waren kennelijk in zo een waterkanaal gegooid (vaak laag water en veel betonwand waar ze niet uit kunnen). Ze werden gered en naar het asiel gebracht. Het was eind januari 25 en het vroor in de nachten en de kennels zijn niet verwarmd. Arme Coralina zal wel een smak op het beton gemaakt hebben, want ze had een gebroken dijbeen. De andere twee pupjes waren gezond en gelukkig binnen de kortste keren in Spanje zelf geadopteerd. Coralina moest geopereerd en kon gelukkig in opvang bij Rafi om te herstellen. En ook zij had geluk want toen ze na een aantal weken hersteld was, werd ze geadopteerd door een jong stel in Granada. Je zou denken happy ending maar baasjes verloren kort erna beiden hun baan, moesten terug naar Malaga om bij de ouders in te wonen die geen hond in huis wilden. Ze zochten naar oplossingen maar konden geen appartement huren waar honden waren toegestaan en Coralina werd door haar verdrietige baasjes naar het asiel gebracht. En tja dan ben je een half jaar oud en niet meer schattig pup dus niemand die je wil adopteren. Ze groeide en groeide en werd een sprietig pubermeisje. Deze maand werd ze 1 jaar oud. Afgelopen half jaar heeft ze er het beste van gemaakt; elke dag blij en vrolijk. Vanaf het eerste moment frank en vrij aan het spelen met haar hondenvrienden. Ze lijkt niet getreurd te hebben om haar baasjes, maar ze verdient het om gewoon ergens gewenst huishond te zijn. Ze heeft natuurlijk nog gaten in de opvoeding en mogelijk ook in haar socialisatie maar in potentie is ze zo een leuke ongecompliceerde gezinshond.

donderdag 27 november 2025

nieuwtjes

Afgelopen weekend het laatste uit de moestuinbakken geoogst en gegeten. Toch een week langer dan ik had gedacht. Voor mij zijn die nieuwe tafelbakken echt fijn en ik kijk uit om in het voorjaar weer te starten. Nu binnen gestart met kiempjes kweken voor extra groene vitamientjes in de wintermaanden. 

Op het veldje het gaas verwijderd zodat ik het blad daar fijn kon maaien. Er is gelukkig wat van het graszaad opgekomen. Tuinstoelen in garage. Veldje nu saai en kalig, maar de honden hebben wel weer ruimte om te rennen. Geen reacties te beantwoorden voor de honden. Wel verdrietige berichten van het overlijden van Rizitos en van Terry. Beide honden de prachtige leeftijd van ruim 14, 5 jaar maar beide honden laten zeer verdrietige baasjes achter. Dan met dank aan Sabine gezonde snacks bij Bellobox kunnen kopen. Het snoep was op en ze kregen nu even wat ik bij de Action had gescoord maar dat gaf bij honden jeuk en bij Brown maakt het dat ze incontinent werd. Dus ik ben erg blij weer goede gezonde snacks te kunnen uitdelen.Daarnaast ook gewrichtspoeder voor Brown en Marion gekocht waar de bodem van in zicht was. Dank Sabine!En dank aan Adrienne voor dit zeer goede voer van Yarrah voor de opvanghonden. Het voer is heel welkom!

Het lijkt er op of er deze maand geen honden zullen plaatsen, typisch november is er weinig animo voor adoptie deze maand. Veel mensen wachten tot na de feestdagen met de aanschaf van een nieuwe hond. Hoewel op zich met 1 eigen hond en 5 opvanghonden het een mooi aantal is om te behappen met wandelen en met voer kopen, willen we de refugio eigenlijk toch wel met zo'n 15 honden per jaar helpen en zeker voor de kerst zorgen dat er nog wat honden weg zijn wetende dat ze genoeg honden dan gedumpt krijgen in die periode. We hielpen dit jaar reeds met 9 honden en wilden dus eigenlijk er nog 6 laten komen. Voor hier echter te veel. Gelukkig wil ook Chantal weer opvangen en ook Dorise gaat inspringen en zodoende is er wat meer mogelijk. Naar verwachting komen er over 2 weken nieuwe honden uit de refugio aan. Ik zal komende dagen ze voorstellen maar hoop natuurlijk dat de nieuwe honden maken dat ook de huidige langzitters hier ook weer gezien worden. En het allermooiste is natuurlijk als er nog opvanghonden kunnen plaatsen voor de nieuwe honden arriveren. Dus duimen voor reacties. Ik hoor wel van diverse mensen dat ze op de lieverds hier blijven wijzen waarvoor dank. 

vrijdag 21 november 2025

kou maar wat een pracht!

Winter is niet mijn tijd van het jaar want ik ben een grote koukleum. Maar wat was het mooi vanochtend in het bos!

Trufa opnieuw gechipt

Gister kwam ik met Trufa langs de dierenarts en bedacht dat ik nog steeds een keer haar chip moest laten checken. Deze chip is voelbaar hoog in de poot en bij aankomst transport nog afgelezen dus niet dat ze de chip verloren heeft of zonder chip gereisd is. Maar nadien wilde mijn chiplezer de chip niet scannen. Mogelijk is deze door een schuiver van Trufa over de bestrating indertijd kapot gegaan. Gegokt en met Trufa naar binnen waar geen klanten op dat moment waren en de assistente kon ons al snel helpen en pakte hun chiplezers maar ook die pakten de chip niet. Dus besloten haar een 2e chip te geven om zeker te zijn dat ze een scanbare chip heeft. Nu is Trufa erg enerzijds heel makkelijk en gehoorzaam en anderzijds schrikachtig en wantrouwig als ze situaties niet kan inschatten of druk voelt. Bij onverwacht vastpakken kan ze snappen. Qua handling dus geen makkelijke dame waar je alles mee kunt doen. Die chipreaders vond ze overduidelijk maar raar, maar de assistente was aardig en had snoepjes. Dus dat ging op zich prima. Maar een chip inbrengen moet met een dikkere naald en dat is pijnlijker dan een gewone prik. Dus gezegd ze moet dan wel snoetje om voor de zekerheid. Ik had echt mazzel want zelfs dierenarts had tijd en al die handen waren wel nodig want even chippen bleek toch wel een dingetje. Trufa wil zich losworstelen en reageert aanvallend. Over het snoetje daarom nog een muilkorfje en rustig handling zonder haast, maar evengoed moest ze heel stevig vastgehouden worden. Gelukkig nadat de chip gezet was dan heeft ze ook geen wrok en was gelukkig uit haar defensieve gedrag te halen door vriendelijk tegen haar te blijven praten. Ze mocht alles weer af en nam vriendelijk weer brokjes aan. Maar het was voor mij wel even goed weer eens haar negatieve gedragskant te zien omdat je zo gewend bent en haar kent en je het meest voor haar voorspelbaar kunt houden. Maar een nieuw baasje kent haar niet en moet dit wel weten. Een ervaren baasje die hier niet van schrikt of bang van wordt en snapt dat Trufa soms zich gewoon niet veilig voelt en nooit geleerd heeft om steun van haar baasje te krijgen. 
Nu hadden we een leuke reactie lopen van mensen die juist ook haar staffie kant waardeerde. Echter deze mensen reizen veel met de camper en gaan dan ook de grens over en met een staffie mix ben je helaas in veel landen niet welkom. Plus dat mee in de camper voor Trufa mogelijk niet fijn is met al die verschillende omgevingen en veel in bosrijke omgeving waar ze ook niet blij van wordt. Er zijn genoeg andere honden die het juist geweldig zullen vinden. Helaas dus voor Trufa maar een ander hondje kan er zeker heel gelukkig gaan worden. 

donderdag 20 november 2025

laagje vorst

Vanochtend was de speelweide wit bevroren.​Maar het is ook wel mooi zoals hier de goudsbloemen in de tuin.​Zonnig gewandeld met Trufa.Prachtige doorkijkjes onderweg. En mij verbaasd over deze salamander die kennelijk nog probeerde op te warmen in het winterzonnetje.

woensdag 19 november 2025

alleen thuis blijven vind ik stom

Guus weet van niets hoor😁.Het vrouwtje was de hort op. En toen zijn er in de huiskamers zomaar spontaan 4 kussens ontploft. Echt waar. Arme Guus.Guus kijkt of ie sorry wil zeggen. Maar zoekt baasjes die snappen dat hij gewoon stress heeft als hij alleen gelaten wordt en wat te kauwen zoekt om zichzelf te kalmeren. Hij slaapt wel alleen in de huiskamer. Pakt dan als hij wakker is gewoon zijn kauwspeeltjes. Maar zo overdag het vrouwtje 2 uur weg dat was toch even teveel voor hem vandaag. 

Dat snappen we hoor Guus. En ruimen het weer op. En doen ons best baasjes te vinden die je weinig alleen thuis hoeven te laten en lekker elke dag met je kunnen wandelen opdat je geestelijk en lichamelijk ook voldaan bent. Dan zal het alleen thuis blijven vast ook beter gaan. 

zondag 16 november 2025

spelen en zonnebaden in de herfstzon

Na regen de afgelopen dagen in de middag zon. Wilde gaan rusten maar besloot toch nog even extra naar buiten te gaan met Guus en de Marietjes. Zo konden Guus en Marian even spelen zonder dat Trufa en Brown alles pakken. Marion zat heerlijk in de zon te genieten. 

nog steeds verse groentes smullen uit eigen tuin

Afgelopen weekend nog weer het nodige geoogst uit de moestuintafelbakken. Vandaag nog weer een bak winterpostelein geoogst. Morgen met rivierkreeftjes een heerlijke salade van maken. Hoewel ik al veel vakken leeg geoogst heb kan ik komende dagen nog wat laatste sla en andijvie eten die als het goed is wel tegen de eerste nachtvorst zullen kunnen. Deze drie bakken hebben echt voor verlenging moestuinseizoen gezorgd. Ik ben enthousiast en blij met deze investering en kijk uit om straks in maart weer van start te gaan. Komende maanden bedenken wat ik wil gaan zaaien. Ik heb er in ieder geval nu al veel lol maar daarnaast ook lekker en gezond eten van gehad. 

vrijdag 14 november 2025

11 maanden alweer

Trufa, Marian & Marion.....Ze zaten allemaal meer dan een jaar in het asiel en we konden niet begrijpen waarom.We haalden ze naar Nederland. Vandaag zijn ze hier 11 maanden in de opvang! Zouden ze hier 14 december nog steeds zijn? We begrepen niet dat jullie zo lang in het asiel zaten en nu begrijpen we niet dat jullie gewoon bijna een jaar in Nederland op zoek zijn naar een huisje. Trufa wel reacties maar niet de juiste. En de Marietjes gewoon helemaal geen enkele serieuze reactie in de mail in al die maanden. Ze staan op de gouden herfstblaadjes en wachten op een gouden plekje. We geven het niet op!

Hoe gaat het met Vainilla

Geboren in een hel huis en weggehaald nadat diverse vriendjes al gestorven waren. Je kwam naar Nederland en je hartprobleem bleek een aangeboren hartkwaal. De klok tikte door want hoelang had je nog? Maar tegenwoordig is ook voor honden zoveel meer mogelijk aan onderzoek en behandelingen en de specialisten zagen kansen voor jou. Dankzij jullie lezers van dit blog en elders konden we 2 jaar geleden in recordtijd het bedrag bijeen brengen en werd je met succes behandeld. Je hebt nu een gewone levensverwachting en bent inmiddels al weer 1,5 jaar gelukkig bij je baasjes en je vriendje. Waar je elke dag als kadootje ziet en geniet! Binnenkort moet je onder narcose voor je gebit maar je hebt wat last van kristallen in de urine dus de dierenarts wil even nog wachten tot je weer optimaal fit bent omdat ze vanwege je hartje toch wel extra voorzichtig willen zijn. Maar verder gaat het goed met je en je doet nog dagelijks zoomies door de tuin.

 Altijd als ik een update voorbij zie komen denk ik met dankbaarheid terug aan jullie lezers die dit voor Vainilla mogelijk maakten! 

woensdag 12 november 2025

prachtige herfstwandelingen

Nog meer fijne berichten van Lyske haar baasjes. Ze is geliefd en heeft er naast baasjes een hele familie bij gekregen. Wat is dit haar gegund!Het is thans een beperkt groepje opvanghonden, maar wel drie die aangelijnd blijven en waar ik niet tegelijk mee kan lopen. Ik kan nu Lyske geplaatst is wel wat makkelijker weg en elke dag krijgen ze minimaal 1 wandeling of fiets ik een stukje met Guus en Trufa. Toch is het met Guus schipperen. Hij vindt de bench vreselijk en heeft dan meteen slappe ontlasting van de stress. Maar los in huis kan hij ook bij de deur springen en blaffen en kan ook van de stress dan tegen een eetkamerstoel plassen, terwijl hij verder zindelijk is. Ik probeer er voor te zorgen dat hij wel wat te kauwen heeft want anders gaat ie van stress op de verkeerde dingen kauwen. Alleen slapen gaat gelukkig wel goed. Hij wil vermoedelijk ook mee, gewoon omdat hij geen wandeling wil missen. Hopelijk melden zich snel baasjes voor hem die gewoon meermaals op de dag lekker met hem er op uit kunnen zodat hij lichamelijk en geestelijk goed aan zijn trekken komt en dan na een wandeling gaat slapen als het baasje boodschappen gaat doen.​Brown en Trufa zijn wat dat betreft zo ontzettend makkelijk met alleen thuis blijven. Daar bof ik weer mee. ​Het is prachtig herfstweer. Op 1 plek komen we langs grote witte paddestoelen.​Een wandelplek waar Marion en ik gelukkig ook makkelijk uit de voeten kunnen. En die me zelfs een heel leuke foto van de meiden samen opleverde!!! 

maandag 10 november 2025

lekker bezig

De buren hadden er de vaart in en zijn zondag verder gegaan en mijn buurvrouw vanochtend nog. Gevolg is dat ik vandaag dit zag toen ik thuis kwam van de ochtendwandeling met de Ranjaclub. Onherkenbaar zo netjes!!!!! Zo blij mee. Ik heb zondag de laatste tomaten geplukt. Kijken of ze met hulp van de appel nog afrijpen. Anders wil mijn moeder ze wel hebben voor chutney. De tomatenplanten zelf zijn gerooid en zo wordt de kas onderhand ook leger. Wel gaan de peperplanten nog door. Ik heb genoeg pepers oogst maar laat de planten nog even staan zodat de overgebleven pepers nog rood kunnen worden en probeer er dan gewoon andere mensen nog blij mee te maken. Later deze maand zal ik die planten ook rooien en dan is de kas weer leeg. Ook de tafelbakken zullen deze maand op de palmkool na leeg raken maar op dit moment eet ik nog steeds dagelijks sla uit deze nieuwe bakken. En dat in november! En deze week kan ik weer spinazie plukken zag ik. Verder staat er weinig meer in de moestuin, maar vandaag nog wel snijbiet gegeten, want dat is een plant die meest ook tot de vorst doorgaat.

zaterdag 8 november 2025

nog meer gesnoeid

Afgelopen vrijdag prachtig weer en ik kon het niet laten om het achterste deel van de beukenhaag bij de boomgaard ook te snoeien ook al is het al november. De Marietjes lagen vlakbij in een kuiltje te zonnen. In de ochtend gezaagd en in de middag alles naast de garage opgehoopt.
Maar er was nog een groot stuk te gaan bij de oprit. Vanmiddag is het gezin van de buren druk bezig geweest en hebben de haag (die met de takken flink over de oprit stak bijna tegen auto's aan en maakte dat ik het oprithek niet goed kon open kon zetten) flink terug gezet. 💚Ook meteen de voor mij lastig weg te krijgen bedekking van klimop en opschot geschoond. Nu zullen in het voorjaar de vele bolgewasjes niet meer verstikt zijn maar weer goed kunnen groeien en bloeien door alle licht en lucht. Ze gaan ook zorg dragen voor de afvoer van alle takken dus daar ook geen omkijken meer naar.Toen ik afgelopen donderdag voor huis bezig was, zag Guus de kans weer schoon om achter de boel weer om te spitten. Er zitten nu denk ik woelmuizen in de oude gangen van de mol. De gaten gedicht met grond/graszoden van het straatje voor huis. Trouwens nog mazzel want het laatste stukje grasmat wegscheppen viel flink tegen. Ik had niet door dat een dorpsgenoot achterop gefietst kwam en me zag zwoegen. Voor ik het door had stapte hij af, nam de schep en schepte alles zo los. Dank je Tom! Scheelde heel veel tijd en werk. Nu kon ik alle gaten dichten en heb ik afgelopen dagen opnieuw een pak graszaad leeg gestrooid op het veldje. Het is zacht weer en in de nacht kan het wat regenen dus ik hoop zo dat het nog aanslaat. ​Voor staan de zakken met de uien en knoflook er goed bij. Gelukkig hoef ik het geen water te geven; er is genoeg regen gevallen.
Mede dankzij alle hulp de afgelopen periode is het aangezicht van het huis en om het huis toch wel enorm ten goede veranderd. 

Marietjes

Vandaag was het aardig mistig. We hoorden de ganzen, maar zagen ze niet. En Guus ruikt de muizen, maar ziet/vangt ze niet.  Foto's maken kon wel. Gepoogd om de dametjes samen op de foto te zetten. Maar dan is er altijd wel eentje die de verkeerde kant op kijkt of zoals hier tong uitsteken. Marian is altijd een opgave want die dart als een ijverig bijtje druk heen en weer tijdens de wandeling. Ze geniet zo ontzettend van het wandelen waar ze los mag. En Marion loopt meest me op de hielen en staat dan te dichtbij. En als Marian voor Marion loopt is de kleine Marion niet zichtbaar.​Maar uiteindelijk toch een foto waar ze beiden opstaan al is het niet in gelid😁En zelfs nog eentje van Marian alleen waar ze even stilstaat. Ze heeft zo een grappig krulstaartje. Het is een koddig klein hondje. Maar op het tractorpad racete ze heen en weer en net als Guus had ze geen problemen met de diepe tractorsporen. Marion en ik hadden het echter op sommige stukken zwaar. Enkels zwikken en voor Marion is het gewoon heuvel op en af en een hele workout. Dus we moeten om gaan zien naar andere wandelplekken die beter begaanbaar zijn en waar we nog goed kunnen parkeren.